Sprzęt AGD przydatny do robienia przetworów

Przetwory to produkty, które są bardzo przydatne. Ich realizacja nie jest jednak prosta. Można sobie tylko wyobrazić jak proste jest wyjęcie słoika z ulubionymi ogórkami, włoszczyzną, czy buraczkami lub paczki posiekanych warzyw z zamrażarki w zimę. Niewątpliwie nie można zaprzeczyć, że takie działania są skuteczne w okresie trwania zimy.

Nie trzeba wychodzić do sklepu, a w zasięgu ręki zawsze znajdziemy produkt, z którego można zdziałać cuda. Nie każdy jednak decyduje się na realizację takich działań – pytanie dlaczego. Jak się okazuje, ludzie bardzo często poddają się w momencie konieczności poszatkowania czegoś, czy pokrojenia. Nie ma w tym nic dziwnego.

Jest to praca ciężka, żmudna, a czasem nawet niebezpieczna. Dlatego też na pomoc przychodzą liczne sprzęty AGD, które nam to ułatwią:

  • Jednym z takich narzędzi będzie profesjonalny nóż do szatkowania. Z reguły korzystają z niego profesjonaliści, ponieważ sam kosztuje nawet kilkaset złotych. Dobrze jest, gdy jego wykonanie jest bardzo precyzyjne.

    Materiał to z reguły stal chirurgiczna, co w efekcie odwdzięcza się późniejszym, praktycznym krojeniem. Jest to jednak skierowane do osób z doświadczeniem. Nietrudno bowiem o pocięte palce i skaleczenia;

  • Kolejnym świetnym, choć nieskomplikowanym urządzeniem jest tarka typu hebel. Jej budowa jest płaska, a pojedyncze lub podwójne noże układają się w literę V.

    Istnieje bardzo duża rozbieżność, jeśli chodzi o cenę takich przyrządów. Kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko oczywiście zależy od jakości umieszczonych tam noży oraz możliwości zmiany nakładek, które regulować mają grubość powstałych plasterków;

  • Oprócz powyższych, istnieją także maszynki elektryczne, które służą rozdrabnianiu warzyw. Podobnie jak mandoliny, mają dużą rozbieżność cenową, choć ta w tym wypadku jest już regulowana producentem, mocą oraz jakością.

    Takie maszynki są bardzo precyzyjne i świetnie ułatwiają i usprawniają pracę w kuchni. Maszynki elektryczne odnajdą się u każdej gospodyni!

.

hy