Czy warto kupić lokówko-suszarkę

Lokówko-suszarki to urządzenia, które szczególnie uwielbiane są przez bardzo zajęte grupy społeczne, np. młode mamy. Spowodowane jest to faktem, że pragną one zaoszczędzić czas, a przy tym wyglądać pięknie. Pytanie jednak, czy funkcjonalizm takich urządzeń rzeczywiście się sprawdza? Jak się okazuje, współcześnie wszystkie urządzenia, które wykonują wiele czynności w jednym – są lubiane przez społeczeństwo. Świetnym przykładem są tu właśnie urządzenia, służące stylizacji włosów i nie ma w tym nic dziwnego. Lokówko-suszarki są jednak dość szczególne. Z samej nazwy wynika, że służą równocześnie suszeniu włosów oraz układaniu, a konkretnie falowaniu, czy tworzeniu loków. Jak przekłada się to na wady i zalety takiego rozwiązania?

  • Przede wszystkim, takie urządzenia świetnie działają na włosy, a raczej nie podrażniają ich. Przykładowo zwykłe suszarki bardzo mocno wysuszają strukturę włosa. Jeśli ten kolejno potraktowany zostanie maksymalnie nagrzaną, ceramiczną płytką – istnieje ryzyko spalenia włosa. Świetne jest też to, że większość urządzeń wyposażona jest w możliwość regulacji stopnia i temperatury nadmuchu.

    Oczywiście będzie to w istocie współgrało z faktem, że czynność będzie w jednym wypadku wydłużona. Nie mniej jednak jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy sami chcą regulować urządzenie do potrzeb własnych włosów. Lokówko-suszarki są też tańszym rozwiązaniem od tego, które trzeba byłoby zrealizować kupując osobno: lokówkę i suszarkę;

  • Jeśli chodzi o wady – to przede wszystkim działanie urządzeń. Nie dadzą one takich efektów jak suszarka do włosów lub lokówka. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na moc urządzenia. Będzie ona mniejsza niż w urządzeniach dedykowanych jednej funkcji. Dlatego też trudniej o wymarzone rezultaty. Osoby, które pierwszy raz w życiu będą miały do czynienia z urządzeniem – mogą mieć problem z jego obsługą. Bowiem zawijanie mokrych włosów na szczotkę i późniejsze odwijanie może je mocno plątać, co stanie się strasznie kłopotliwe, a nawet bolesne. Jest to jednak kwestia wprawy i praktyki. Z pewnością łatwiej będzie to robić na krótszych włosach, aniżeli na dłuższych.

.

hy