Czy wałki na gorąco niszczą włosy

Wiele kobiet zmaga się z problemem nudy swoich włosów. Powszechne jest, że posiadaczki prostych struktur chcą zaszaleć i mieć falowane lub kręcone i na odwrót. Na pomoc takim realizacjom przychodzi bardzo dużo rozwiązań, a jednym z nich są wałki na gorąco. Termoloki to bardzo szczególne urządzenia, ponieważ działają po nagrzaniu. Cała filozofia polega na tym, że nakładane są na suche włosy, tak samo jak loki, ale w momencie, gdy osiągną odpowiednią temperaturę.

Warto pamiętać, że termoloki mogą być używane jedynie na czyste i suche włosy. Dobrze jest też, gdy nie są one poddane nadmiernym ilościom kosmetyków, ponieważ wtedy termoloki mogą spalić włosy. Istnieje dużo rodzajów wałków na gorąco, a te przede wszystkim różnią się od siebie wielkością. Dla jednych pań najlepszym rozwiązaniem staną się loki o małej objętości, czyli termoloki, które będą miały niewielką średnicę. Dla innych kolei liczy się wielka objętość, stąd też loki o większym obwodzie.

Warto wspomnieć, że to rozwiązanie oczywiście najlepiej sprawdzi się u posiadaczek średnich i krótkich włosów. Długie włosy nie pokręcą się tak samo, ponieważ dostęp całej długości do temperatury nie będzie możliwy. Potrzeba by było naprawdę obfitych termoloków. Wałki na gorąco niszczą włosy tak jak każda inna metoda kręcenia włosa na gorąco. Nie mniej jednak mówi się o tym, że najmniej wpływają na jego strukturę.

Dużo gorzej jest traktować włosy prostownicą, karbownicą czy lokówką, gdzie temperatura jest wręcz zabójstwem dla struktury włosa. Oprócz termoloków warto pomyśleć o tradycyjnych metodach kręcenia, czyli np. robienie warkoczy na noc. Oczywiście nie można spodziewać się cudów, ale nie ma tutaj wpływu temperatura (chyba, że ktoś wcześniej używa suszarki). Wracając do samych wałków – najważniejsze jest, aby trzymać się zaleceń producenta.

Bowiem każde nieumiejętne działanie może w istocie doprowadzić do niezadowalających efektów lub zniszczeń. Dobrze jest też używać produktów, które chronią włosy przed temperaturą, np. spraye czy odżywki.

hy