Czy stomatolodzy polecają szczoteczki elektryczne

Mycie zębów, szczoteczki i pasty do zębów to jedne z głównych tematów współczesnych spotów telewizyjnych. Z pewnością wszystko za sprawą konieczności marketingu i chęci sprzedaży jak największej ilości egzemplarzy. Nie da się jednak nie zgodzić, że mycie zębów to bardzo ważna sprawa. Mówią o tym nawet lekarze rodzinni, ponieważ bardzo znaczna część infekcji może pochodzić właśnie od zębów. To z kolei odbija się na naszym chociażby samopoczuciu. Nie mniej jednak lekarze, którzy współcześnie nazywają się stomatologami – wyraźnie wałkują ten temat od lat. Dylemat jest jednak jeden. W jaki sposób czyścić zęby, aby robić to dokładnie i nie tracić czasu? Chyba wszyscy pamiętają momenty w szkołach podstawowych, gdzie odbywały się lekcje szczotkowania zębów. Pytanie jednak, czy było to pomocne? Współcześnie na rynku pojawia się dziesiątki urządzeń i przedmiotów, dzięki którym pielęgnacja jamy ustnej będzie nawet przyjemna. Jednym z takich rozwiązań są szczoteczki elektryczne. Bardzo dużo słyszy się o ich skuteczności i wyższości nad tradycyjnymi szczoteczkami.

  • Modeli takich szczoteczek jest mnóstwo. Najbardziej znane to soniczne, elektryczne, obrotowe, pulsacyjne oraz ultradźwiękowe. Ciężko jest mówić o tym, które są najlepsze, ponieważ w tym wypadku bardzo liczy się cena. Ostatni przykład szczoteczek jest szczególnie polecany przez lekarzy stomatologów. Wszystko za sprawą generacji 96 milionów pulsacji na minutę! Niestety, przeciętny człowiek może jedynie pomarzyć o takim rozwiązaniu. Jest bowiem bardzo drogie.
  • Odpowiadając na pytanie zadane w temacie – jak najbardziej stomatolodzy polecają używanie szczoteczek elektrycznych. Zwracają jednak przy tym uwagę na to, jakie powinny być i w jaki sposób je wybierać. Bardzo mocno zaznaczają fakt, że inaczej wybiera się szczoteczki dla dzieci i dorosłych. Ważne jest także, czy jesteśmy posiadaczami krwawiących dziąseł lub zapaleń. Takie decyzje dobrze jest skonsultować ze specjalistami.

.

hy