Czy depilatory laserowe są szkodliwe

Depilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich czasach w dużej mierze zyskał na popularności. Cieszy się szczególnie wśród kobiet, które zmagają się z problemami skórnymi. Bowiem największym przeciwnikiem zabiegów laserowych są oczywiście tradycyjne metody depilacji. Nie mniej jednak cel jest jeden i nadrzędny. Chodzi o trwałe pozbycie się przeszkadzających włosków. W końcu maszynką do golenia, która wręcz zacina swoimi metalowymi ostrzami, nie zrealizujemy zadania do końca, a efekty nie będą osiągnięte. Depilacja laserowa to zabieg dość drogi i nie wszystkich na niego stać. Nie mniej jednak jest to zabieg, który ma także wielu przeciwników. Spowodowane jest to ich szkodliwością.

Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto skonfrontować swój pomysł z własnymi problemami. Szczególnie nie zaleca się stosowania tego rodzaju depilacji osobom, które:

  • Są mocno opalone przez słońce, a ich skóra jest znacznie podrażniona. Potraktowanie skóry dodatkowym laserem będzie wręcz katorgą i może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań;
  • Nie zaleca się realizacji depilacji laserowej kobietom w ciąży, ponieważ może to wpłynąć na rozwój płodu;
  • Wyklucza się także wykonanie zabiegu osobom, które przechodzą nieprzyjemne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze;
  • Depilacja laserowa nie działa na jasne włosy, a raczej jej działanie jest bardzo znikome.

Powyższe aspekty wyraźnie wpływają na szkodliwość lub niedziałanie depilacji laserowej. Z pewnością trzeba skonsultować swój pomysł z dermatologiem lub specjalistą od takich zabiegów. Nie wolno traktować tego ogólnie, ale indywidualnie. Bowiem problemy skórne nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie mniej jednak, depilacja laserowa jest metodą, która w rzeczywistości jest mniej szkodliwa na skórę niż tradycyjne metody pozbawiania się nadmiernego owłosienia. Przykładowo depilatory elektryczne mogą wpływać na zapalenie mieszka włosowego, podrażnienia i swędzenie.

hy